Ubezpieczenie samochodu na każdy wypadek

Ubezpieczenie samochodu na każdy wypadek

Jak pokazują zwykłe, typowe polisy AC/OC samochody różnego rodzaju NIE są ubezpieczone na każdy wypadek. Może nie każdy jest tego świadom (a tak z reguły jest), ale nie zawsze otrzymamy odszkodowanie, jeżeli zawrzemy typową umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym.

Kradzież samochodu

Wydaje się, że wysoki procent statystyk odnoszący się do kradzieży w ostatnich czasach nieco spadł, ale nie powinno to napawać kierowców zbytnim optymizmem, bowiem nie spadł on do zera. Nadal może zdarzyć się coś takiego, że ktoś będzie chciał pokusić się na nasze auto. Nie każda umowa AC obejmuje pomoc w przypadku kradzieży auta. Z reguły towarzystwa ubezpieczeniowe takie przypadki traktują osobno, niejako wymuszając na swoich klientach wykupienie dodatkowe zabezpieczenia na wypadek kradzieży. W przypadku samochodu o dużej wartości warto rozważyć taką propozycję, aby mieć pewność, że w razie wystąpienia jakichkolwiek niesprzyjających okoliczności otrzymamy chociażby zwrot wartości samego pojazdu.

Szyby pod specjalnym nadzorem

Tak, doszło do kolizji drogowej. Ubezpieczyciel zgodził się wypłacić pieniądze z polisy AC, ale nie uwzględnił przy tym kosztów związanych z wymianą szyb. Dlaczego? Czy miał prawo tak postąpić? Okazuje się, że tak, ponieważ zdecydowana większość kierowców w swojej polisie ubezpieczeniowej nie ma ani słowa wspomnianego o szybach. Co więcej, szyby znajdują się w miejscu, gdzie mowa jest o wyłączeniach. Dla towarzystwa ubezpieczeniowego szyby to kolejny, osobny produkt, który może wpłynąć na opłacenie przez kierowcy wyższej składki. 

 

Zobacz pozostałe wpisy:
Ubezpieczenie OC na raty
OC dla młodego kierowcy

Opłata OC po terminie

Upoważnienie do ubezpieczenia samochodu

Podatek od kupna samochodu

Sportowe auta do 20 tys.

Tags

About Author

Alex Lorel

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua veniam.

Latest Posts

Categories

Tags

Jeszcze nie ma treści do pokazania.