Dokumenty potrzebne do ubezpieczenia samochodu

Nikt nie jest w stanie obronić się przed wykupieniem polisy na samochód. W szczególności, jeżeli chodzi o odpowiedzialność cywilną. OC jest obowiązkowe, a reszta zależna jest tylko i wyłącznie od chęci kierowcy. W jaki sposób należy się przygotować, jeżeli chcemy podpisać umowę z ubezpieczycielem?

Kierowcy samochodu

Podczas rozmowy z agentem możemy usłyszeć pytanie odnośnie kierowców, którzy będą prowadzili dane auto. Tak, podane ich danych do umowy polisy jest koniecznością. Nie chodzi tutaj o jednorazowe przypadki, bo tych nikt nie jest w stanie przewidzieć, ale chodzi tutaj przykładowo o współmałżonka, partnera, partnerkę, osoby zamieszkujące we wspólnym gospodarstwie domowym. Jeżeli planujemy wykupić polisę na samochód i doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że będzie także inna osoba równie często podróżująca danym autem – trzeba się do tego przyznać. Nie jest ona potrzebna do podpisania umowy, ale jej dane personalne trzeba będzie podać.

Dodatkowe informacje

Podczas ubezpieczenia pojazdu należy podać również dane zamieszkania, czy też miejsce, gdzie auto na co dzień będzie stało. Tak, garażowanie lub też nie garażowanie samochodu ma również wpływ na składkę ubezpieczenia. Co więcej, firmy sprawdzają również stopień przestępczości w danym miejscu, aby wiedzieć, czy samochód jest narażony w znacznym stopniu na kradzież. Tak, nawet takie dane będzie trzeba podać. Do tego trzeba będzie przedstawić również podstawowe informacje o pojeździe (np. rok produkcji, przebieg), aby móc podpisać umowę ubezpieczenia. 

 

Zobacz również:

Wypowiedzenie OC po złomowaniu

Samochód z Włoch. Jak go sprowadzić, aby nie żałować?

Mandat z fotoradaru

Jazda na niemieckich tablicach

Rejestracja samochodu w 2021

Ubezpieczenie zdrowotne małżonka

Tags

About Author

Alex Lorel

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua veniam.

Latest Posts

Categories

Tags

Jeszcze nie ma treści do pokazania.