Assistance na pojazdy mechaniczne

Assistance na pojazdy mechaniczne

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują ubezpieczenie Assistance nie tylko na samochody, ale na karty kredytowe, czy też na wyjazd na wakacje. Dzisiaj jednak przyjrzyjmy się ubezpieczeniom, które odnoszą się do wszystkich pojazdów mechanicznych.

Assistance – co jest ważne?

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe każdą polisę (nie tylko na samochód) będzie starało się przedstawić w bardzo korzystny sposób. Kosztem nie wspominania o pewnych rzeczach. Chociażby dlatego, że reklama wydaje nam się zbyt piękna, sami powinniśmy zainteresować się Ogólnymi Warunkami Umowy, gdzie określone są dokładne zasady postępowania w przypadku jakiejkolwiek szkody. Również wtedy, jeżeli chodzi o samochód. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe dokładnie opisuje, jak należy postąpić, aby móc wystąpić o wypłatę odszkodowania. Niby jest to rzecz taka oczywista, ale nie każdy jest świadom tego, jakie są zasady ustalania i refundacji kosztów świadczeń.

Wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności

Wydaje nam się, że Assistance zapewnia nam wszystko, ale tak wcale nie jest. Poznajmy wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności, do których każdy ubezpieczyciel ma prawo. Należy również poznać limit odległości, gdzie Assistance jest możliwy. Wielu kierowców, wyjeżdżając przykładowo za granicę, jest przekonanych o tym, że polisa obowiązuje, a prawda jest zupełnie inna. Wychodzi to najczęściej na jaw w momencie wystąpienia zdarzenia. Dlatego też tak ważne jest dokładne studiowanie umowy, aby być świadomą osobą pewną swoich praw konsumenckich. 

 

Zobacz inne wpisy:

AC w wariancie serwisowym

Kiedy nie trzeba płacić za OC?

Ubezpieczenie przyczepy kempingowej
Ubezpieczenie wkładu własnego wynajem auta

Tags

About Author

Alex Lorel

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua veniam.

Latest Posts

Categories

Tags

Jeszcze nie ma treści do pokazania.