Oferta na ubezpieczenie OC

Oferta na ubezpieczenie OC

OC, czyli Odpowiedzialność Cywilna, to jedno z ubezpieczeń, jakie można wykupić na samochód. Co też należy wiedzieć o takiej polisie, która jest obowiązkowa? Jak szybko można znaleźć dobre ubezpieczenia OC? Warto się temu przyjrzeć.

Wsparcie dla innych

OC to ubezpieczenie, które musi opłacić właściciel pojazdu. Przy czym należy zdawać sobie sprawę z tego, że jeżeli dojdzie do jakiejkolwiek kolizji drogowej, wypłata odszkodowania będzie przysługiwała osobom, jakie brały udział w wypadku. Nie samemu właścicielowi, czy też kierowcy. Co najważniejsze, OC jest w pełni aktywne – niezależnie od tego, kto będzie danym pojazdem kierował. Jest to istotny fakt, bowiem nie zawsze to sam właściciel znajduje się za kierownicą danego pojazdu. Za brak OC może zostać nałożona duża kara finansowa, która może sięgać nawet kilku tysięcy złotych.

Ochrona w ramach OC

W związku z tym, że Odpowiedzialność Cywilna regulowana jest przepisami prawa, każde towarzystwo ubezpieczeniowe musi zapewnić swoim użytkownikom taką samą ochronę. Przyjmuje się, że sumy gwarancyjne powinny nie być niższe niż:

  • 5 210 000 euro w odniesieniu do jednego zdarzenia w przypadku szkód na osobie,
  • 1 050 000 euro przypadku szkód w mieniu, w odniesieniu do jednego zdarzenia.

Obydwa przypadki liczą się bez względu na ilość osób poszkodowanych w wypadku. OC jest polisą, która w zdecydowanej większości przypadków zawierana jest na cały rok i zawsze jest ona powiązana z autem – nigdy z właścicielem pojazdu. Czasem można zdecydować się na krótkoterminowe umowy OC. 

Zobacz inne:

Czy nieopłacona polisa OC jest ważna?

Zniżki OC w małżeństwie

Lex Uber już w Polsce

Wyjazd samochodem na Słowację

Wyposażenie po VIN

Umowa darowizny ciągnika

Tags

About Author

Alex Lorel

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua veniam.

Latest Posts

Categories

Tags

Jeszcze nie ma treści do pokazania.