Odszkodowanie za stłuczkę na parkingu

Odszkodowanie za stłuczkę na parkingu

Parkingi to miejsca, gdzie kierowcy powinni wykazać się należytą ostrożnością podczas jazdy. Wszystko przez to, że w bardzo łatwo w takich miejscach o stłuczkę. Jak należy działać, jeżeli mamy do czynienia ze szkodą parkingową? O czym należy pamiętać w takich sytuacjach?

Szkoda parkingowa

Tak, uszkodziliśmy komuś auto i poczuwamy się do tego, aby w należyty sposób odpowiedzieć za swoją winę. W końcu mamy pakiet ubezpieczeń, więc strata finansowa nie będzie tak duża. Przy czym warto wiedzieć, że przy zgłoszeniu takiej stłuczki ubezpieczalnia może zlikwidować zniżki, jakie kierowca do tej pory posiadał. Nic więc dziwnego, że duża część kierowców po prostu się dogaduje. Jeżeli nikt nie ucierpiał (tylko auto), to nie dość, że nie wzywają oni policji, do tego sami dogadują się na uregulowanie kwoty za poniesione szkody. Czy jest to dobre rozwiązanie? Wszystko zależne jest od tego z jaką sytuacją mamy dokładnie do czynienia.

Odszkodowanie za szkodę

Czasem może się okazać, że lepiej i tak złożyć wniosek o wypłatę odszkodowania do ubezpieczalni. W takich przypadkach jak najbardziej należy podać dane drugiej osobie. W nich to muszą znaleźć się nasze dane (w tym nr dowodu osobistego), a także namiary na ubezpieczalnię i nr polisy OC. Dzięki temu będzie można bez problemu zgłosić szkodę, a osoba pokrzywdzona otrzyma należne jej pieniądze. Jeżeli szkoda nie ma tak wielkich rozmiarów, to nie trzeba się obawiać tego, że ubezpieczalnia będzie dążyć do tego, aby zlikwidować zniżki kierowcy. 

 

Zobacz powiązane:

Utrata prawa jazdy

Akcyza na samochód

Zmiana danych w polisie OC

Przekroczenie terminu płatności raty za OC i AC

Przerwa w ubezpieczeniu OC

Jak odpowietrzyć hamulce

Tags

About Author

Alex Lorel

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua veniam.

Latest Posts

Categories

Tags

Jeszcze nie ma treści do pokazania.