Zaniżone odszkodowanie z ubezpieczalni

Przynajmniej raz w życiu przydarzy nam się wypłacić odszkodowanie ze sprawcy OC lub z własnego AC. Czy zawsze są to pieniądze, które powinniśmy otrzymać, czy też powinno być tych pieniędzy więcej? Jak wygląda sprawa z wypłacaniem ubezpieczeń?

Decyzja o wypłacenie pieniędzy z ubezpieczenia

Procedura zgłaszania jest w obecnych czasach bardzo łatwa. Przy czym, o ile wniosek składa się w kilka minut, o tyle odpowiedź na pytanie przyjść do nas może dopiero po dwóch tygodniach. I nie zawsze decyzja może nam się podobać, bo ubezpieczalnia uznała, że należą nam się tylko tyle pieniędzy, a według naszego mniemania powinno ich być więcej. Kto ma w tym przypadku rację? Tak, nie każda ubezpieczalnia działa uczciwie, dlatego można zawsze złożyć odwołanie od wydanej decyzji.

Czas na złożenie odwołania

Uwaga! Aby złożyć odwołanie potrzebne będą odpowiednie dokumenty. Nie może to być tylko nasze mniemanie, dlatego w pierwszej kolejności warto sprawdzić, czy złożenie odwołania będzie nam się opłacało finansowo. Dlaczego? Ponieważ będzie potrzebna chociażby opinia rzeczoznawcy majątkowego, a nie zapominajmy, że to wszystko kosztuje. Ile mamy czasu na złożenie odwołania. Jak się okazuje – aż trzy lata. Dopiero po takim terminie sprawa ulega przedawnieniu. Przy czym nie można zapomnieć o tym, aby sprawy nie zostawiać na ostatnią chwilę. Im szybciej weźmiemy się za działanie, tym lepiej. Jak najszybciej trzeba złożyć odwołanie, dopóki sprawa jest jeszcze “świeża” i dokumenty nie zostały jeszcze przekazane do archiwum. 

Pozostałe wpisy:

Samochód z Niemiec

Najtańsze nowe samochody

Regres ubezpieczeniowy

Homologacja butli LPG

Jak sprawdzić czy auto nie jest kradzione

Drgania kierownicy przy hamowaniu

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/